Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Korona virüs çok kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına aldı. Özellikle yaşadığımız şu günlerde sağlık sigortası olanlar çok şanslı ve iyiki yaptırmışım diyorlar.

Aslında korona pandamı olmadan önce özel sağlık sigortası kapsamındaydı ancak ne zaman pandami yani dünya çapında bir salgın hastalık olduğu kabul edildi işte o zaman özel sağlık sigortası kapsamından çıkmış oldu. Ancak sigorta şirketlerinin birçoğu insiyatif kullanarak kapsam içine dahil aldıklarını bir bir açıkladı.

Sağlık sigortası sahipleri iki türlüde çok şanslı. Hem korona tedavilerini hemde başka bir rahatsızlıkta ücretsiz tedavi olabiliyorlar.

Bu salgın başladığında korona virüsü bulaşan insanlar devlet hastanelerinde tedavi gördüklerinden, devlet hastanesine gitmenin hem virüs bulaşma açısından riskli olacağı hemde sıra almanın çok zor olduğu aşikar. Sağlık sorunu olan herkes artık özel hastaneleri kullanmaya başlayacağından sigortası olmayanların cebindeki parayıda düşünmeleri gerekli.

Bir diğer konu sağlık sigortasında 3 yılın sonunda ”Ömür Boyu Yenileme Garantisi” teminatıdır. Sağlık sigortası bir anlamda yatırım aracı olarakda görülebilir. Çünkü insanlar yaş aldıkça sağlık problemleri artıyor. Eğer sağlık sigortamızı sağlıklı iken yaptırıp temiz bir şekilde Ömür boyu yenileme garantisi teminatı aldıysak artık tedavisi uzun süren (Örn:Kanser) hastalıklarda maddi anlamda bir endişesi olmayacaktır. Çünkü bu teminat sayesinde sigorta şirketi muafiyet koymak veya seneye fiyatı yükseltmek gibi bir aksiyon alamıyorlar.


1 yorum

Erdal · Mayıs 11, 2020 8:24 am tarihinde

Güzel ve bilgilendirici bir makale olmuş, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir