Korona süresince araç sigortası yaptırılmalı mı ? Riskler neler ?

Korona sürecinde öncelikle zorunlu trafik sigortası yaptırılmaması durumunda gecikme cezası kaldırıldı. Ancak aracı kullanırken polis yakalarsa aracınız bağlanıp ceza kesiliyor. Yani zorunluluk ortadan kalkmış değil. Devletimizin gecikme zammını kaldırmasındaki amaç: Aracını hiç kullanmayan insanlara en azından bir gecikme cezası ile bütçesini zorlamamaktır.

Trafik sigortası yaptırmamak büyük kayıplara neden olabilir;

  • Trafik sigortası bildiğiniz gibi bir sorumluluk sigortası yani bu süreçte araç ile başkalarına vereceğiniz maddi ve manevi zararlar trafik sigortanız yoksa cebinizi fazlaca yakabilir.
  • Trafikte polis kontrolüne girdiğinizde aracınız bağlanıp cezai işlem uygulanacaktır.

Kasko sigortası yaptırmamak büyük kayıplara neden olabilir;

  • Kasko sigortası kendi aracımıza gelen zararları ve ekstra başkalarına vereceğimiz zararları karşılamaktadır. Daha çok kendi aracımız için yaptırdığımız kasko bireysel kazalarda aracımıza gelecek maddi kayıpları telafi eder.
  • Aynı zamanda asistans teminatlarına ihtiyacımız olabilir; Yol yardım, ikame araç, kaza sonrası aracımızın servise getirilip götürülmesi, aracımızın camı kırıldığında mobil ekibin gelip aracınızı evinizin önünde cam değişimin yapılması gibi ufak ama gerekli teminatlardan faydalanmamız için önemlidir.

Sonuç olarak:

İhtiyacımız olduğunda satın alamayacağımız tek şey sigortadır. Sigortanızı yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Üstelik sigorta yaptırmak isterseniz bizlere ister online yazın istersenizde telefon aracılığı ile 7/24 ulaşmanız yeterlidir.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir