Kasko Sigortası Teklifi

Hemen bir kasko teklifi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Teknik ekibimiz en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Kasko neden yaptırmalıyız?

İlk olarak kasko sadece siz seyir halindeyken yaptığınız hasarları teminat altına almamaktadır. İçerisinde sizin de ekleyip çıkarabileceğiniz teminatları barındırır. Bunlardan birkaçı

Hırsızlık, terör, çalınma, cam kırılması, park halinde aracın alabileceği hasarlar, doğal afetlere karşı aracın alabileceği hasarlardır.

Ayrıca kasko sigortası siz kaza yaptığınız da araçsız kalmamanız için size ikame araç ve yolda kaldığınız durumlarda da ücretsiz çekici sunacaktır.

Sonuç olarak araç sayısı artan ülkemizde kaza yapma riskinizin artması, dolu sel deprem gibi doğal afetlere, park halinde olacak hasarlara, hırsızlığa, yanmaya, teröre, pert olmaya vb. karşı bin bir zorlukla aldığınız aracınızı bütçenizden biraz feragat ederek kasko yaptırmanız. Herhangi bir hasar durumunda kaskoya ödediğiniz tutardan çok daha fazlasını ödememenizi sağlayacaktır. Sigorta her zaman güvencenizdir.

Kasko sigortası yaptırmak trafik sigortası gibi zorunlu bir poliçe değildir ancak kazalarda kendi aracımız için maddi ve manevi zararları teminat altına almanın yanında, hırsızlık, yangın, deprem vb. risklere karşı da poliçe kapsamına göre sigortalı aracı teminat altına alır. Ayrıca trafik sigortasının 2019 limitlerine göre maddi karşı araca maksimum 39.000-TL ödeme yapmaktadır. Kasko da bu bedeli de arttırmak mümkün.. Karşı tarafın trafik sigortasının olmaması, bize zarar veren aracın vurup kaçması gibi sebeplerle kasko sigortası yaptırmak önemlidir.

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu, kasko sigortası ise yaptırılması isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kaza halinde karşı tarafta oluşabilecek zararları kapsarken kasko sigortası ise kendi aracınızla ilgili hasarları karşılar.

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta türü olduğu için sınırlarını devlet belirler ve sabittir. Bu nedenle oluşabilecek kazalarda karşı tarafın maddi ve bedensel zararları belirli limitler dahilinde karşılanır. Kasko sigortasında ise poliçe kapsamı isteğe bağlı genişletilebildiği için sınırlarını sigorta sahibinin kendisi belirler.

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu olduğu için devlet tarafından bir tavan fiyat belirlenir. Tavan fiyat belirlenirken kişinin bulunduğu hasarsızlık basamağı, araç türü ve ili baz alınır. Sigorta şirketleri bu tavan fiyatın üzerine çıkamaz ve sigorta teminatları her sigorta şirketinde aynıdır.

Kasko sigortasında ise tavan bir fiyat yoktur. Poliçe ücreti seçilen kasko türüne ve teminat kapsamına göre değişiklik gösterir. 

Tüm bu nedenlerle trafik sigortası yaptırırken en uygun fiyatı veren şirketi seçmek mantıklıyken kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken husus en ucuzu değil en kapsamlı paketi sunan sigorta şirketi olmalıdır.

Kasko sigortalarında istediğiniz zaman poliçenizi iptal ettirip kalan günün iadesini geri iade alabilirsiniz. Ya da aracınızı sattığınız zaman noter satış sözleşmesi ile kaskonuz iptal edilip kalan günün iadesi tarafınıza yapılmaktadır.

Kaza durumunda sigortalı 5 iş günü içerisinde kazayı sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür.

Mutlaka Kaza tespit tutanağı veya polis tutanağı tutturulmak zorundadır.

Aracın çalınması durumunda yetkili makamlara bu durumu bildirerek alınan belge ile sigorta şirketine başvuruda bulunulması gerekir. Bu süreçte sigorta şirketi ek belge talep edebilir.